Unit 128 Change of Rank
Month Ending May 31, 2008
Name
City
ST
New Rank
Neil Anderson
Sun City Center
FL
Junior Master
Donna Austin
Port Orange
FL
Junior Master
Helene Barasch
Boca Raton
FL
Junior Master
Anne Briscoe
Ruskin
FL
Junior Master
June Brown
Naples
FL
Junior Master
Charles Claysmith
St Augustine
FL
Junior Master
Matthew Coan
St Augustine
FL
Junior Master
Donald Collier
Gainesville
FL
Junior Master
Pat Collier
Gainesville
FL
Junior Master
Benay Cooper
Delray Beach
FL
Junior Master
Faith Corcoran
Jupiter
FL
Junior Master
Helen Dettori
Palm City
FL
Junior Master
Barbara Eidelsberg
Boca Raton
FL
Junior Master
Authur Fentin
Boca Raton
FL
Junior Master
Anne Flynn
Palm Beach
FL
Junior Master
Cheryl Foote
Bonita Springs
FL
Junior Master
Myrna Friedman
Palm Beach
FL
Junior Master
Don Fuller
Lake Wales
FL
Junior Master
Diana Genung
Naples
FL
Junior Master
Richard Gray
St Augustine
FL
Junior Master
Shirley Guyton
Coral Gables
FL
Junior Master
Susan Hoag
New Smyrna Bch
FL
Junior Master
Florence Jacobson
Coral Gables
FL
Junior Master
Marcia Kaplan
Coral Gables
FL
Junior Master
Marjorie Koloski
New Smyrna Bch
FL
Junior Master
Ali Kuron
Hobe Sound
FL
Junior Master
Beverly Linnan
Bonita Springs
FL
Junior Master
Paul Lutzker
Boca Raton
FL
Junior Master
Evelyn Miller
Pinecrest
FL
Junior Master
Susan Morrison
Naples
FL
Junior Master
Carol Ann Mostellar
St Petersburg
FL
Junior Master
Delno Oliver
Ponce Inlet
FL
Junior Master
A Carol Payette
Lady Lake
FL
Junior Master
Donald Plane
Deland
FL
Junior Master
Rosemary Plane
Deland
FL
Junior Master
Mary Ann Ray
Naples
FL
Junior Master
Tina Rhodes
Bradenton
FL
Junior Master
Silvia Rich
Miami
FL
Junior Master
Richard Rudolph
Naples
FL
Junior Master
Mila Schmidt
Cape Coral
FL
Junior Master
Anne Showell
Naples
FL
Junior Master
William Smith
Ponte Vedra Bch
FL
Junior Master
Richard Smolucha
Naples
FL
Junior Master
Sarah Soter
Palm Bach
FL
Junior Master
June Vincente
Port St Lucie
FL
Junior Master
Craig Witte
Fort Myers
FL
Junior Master
Pat Yozamp
Ester
FL
Junior Master
Ralph Allen
Delray Beach
FL
Club Master
Linda Baker
Palm Bch Grdns
FL
Club Master
Norma Baker
Boynton Beach
FL
Club Master
Linda Brockob
Palm City
FL
Club Master
James Clark
Sun City Center
FL
Club Master
Charlotte Cofman
Delray Beach
FL
Club Master
Barbara Davis
The Villages
FL
Club Master
Carole Detweiler
Naples
FL
Club Master
John Dolwick
Hudson
FL
Club Master
Marti Duffin
Fort Meyers
FL
Club Master
Betty Ellingson
Naples
FL
Club Master
Harriet Feniger
Boca Raton
FL
Club Master
Alan Hudson
Stuart
FL
Club Master
Harriette Irvine
Stuart
FL
Club Master
Kenneth Jones
Naples
FL
Club Master
Patricia Keon
Coral Gables
FL
Club Master
Judith Kortier
Hudson
FL
Club Master
Lynn Kruger
Boca Raton
FL
Club Master
Bette Kupfer
Fort Myers
FL
Club Master
Carole Langer
Miami
FL
Club Master
Susan Lavine
Delray Beach
FL
Club Master
Harvey Madell
Lake Worth
FL
Club Master
Melanie Meyn
Dunnellon
FL
Club Master
Linda Miller
Naples
FL
Club Master
Barbara Moed
Lake Worth
FL
Club Master
James Mooney
Dade City
FL
Club Master
Vance Nelson
Tampa
FL
Club Master
William Quinlan Jr
Haines City
FL
Club Master
Judy Sargent
New Smyrna
FL
Club Master
Barbara Schiff
Miami
FL
Club Master
Susan Schott
West Palm Bch
FL
Club Master
Joseph Shepard III
Tampa
FL
Club Master
Patricia Sipe
The Villages
FL
Club Master
Eunice Stein
Boynton Beach
FL
Club Master
Ruth Tart
Coral Gables
FL
Club Master
Mary Taylor
St Augustine
FL
Club Master
Marie Thompson
Lake Placid
FL
Club Master
Thomas Vojtasek
Poinciana
FL
Club Master
Barbara Weiss
Palm Bch Grdns
FL
Club Master
Mary Willette
Tampa
FL
Club Master
Daniel Ahern
Winter Haven
FL
Sectional Master
Mimsi Brenner
Boca Raton
FL
Sectional Master
David Ingram
Palm City
FL
Sectional Master
Shelley Kagen
Jacksonville
FL
Sectional Master
Mary Kondash
Bonita Springs
FL
Sectional Master
Jane Lewis
Tampa
FL
Sectional Master
Nancy Martin
Neptune Beach
FL
Sectional Master
Ken Marx
Tequesta
FL
Sectional Master
Richard Nadeau
St Petersburg
FL
Sectional Master
Janet Phillips
South Daytona
FL
Sectional Master
Norma Pietri
Guaynabo
PR
Sectional Master
Helen Popp
Miami
FL
Sectional Master
Jerry Schantz
Boynton Beach
FL
Sectional Master
Susan Schuander
Boca Raton
FL
Sectional Master
Kevin Senn
Daytona Beach
FL
Sectional Master
Karen Sloan
Boca Raton
FL
Sectional Master
Martha Strebel
Leesburg
FL
Sectional Master
Diane Syfer
Fort Myers
FL
Sectional Master
Charles Trayman
Naples
FL
Sectional Master
Roberta Trayman
Naples
FL
Sectional Master
Marlene Upp
Ormond Beach
FL
Sectional Master
Arthur Villwock
Atlantis
FL
Sectional Master
Janet Weins
Plantation
FL
Sectional Master
William Adkins, Jr
Largo
FL
Regional Master
Elizabeth Black
Dunedin
FL
Regional Master
Margie Brooke
Boca Raton
FL
Regional Master
Robert Horowitz
West Palm Beach
FL
Regional Master
Polly Lott
Tampa
FL
Regional Master
James Maissen
Gainesville
FL
Regional Master
Norma Oringel
St Augustine
FL
Regional Master
Elita Paletta
Naples
FL
Regional Master
Joseph Ripley Jr
Jacksonville
FL
Regional Master
Douglas Siess
St Augustine
FL
Regional Master
William Turner
Boca Raton
FL
Regional Master
Ellen Womack
Saint Augustine
FL
Regional Master
Rudolph Albert
Jacksonville
FL
NABC Master
Dorathea Bernstein
Boca Raton
FL
NABC Master
Frank Cushman
West Palm Bch
FL
NABC Master
Helen Daniels
Naples
FL
NABC Master
Norma George
Summerfield
FL
NABC Master
Donna Jurist
Daytona Beach
FL
NABC Master
Saida Kassem
Tampa
FL
NABC Master
Marsha Miller
Jacksonville
FL
NABC Master
Arlyne Monyek
Aventura
FL
NABC Master
Frederick Nislow
Palm Beach Gdns
FL
NABC Master
William Nolan
Daytona Beach
FL
NABC Master
Bonnie Rosen
Boca Raton
FL
NABC Master
Eliot Sepinuck
Boynton Beach
FL
NABC Master
Marion Shearer
Boca Raton
FL
NABC Master
Candy Shedden
Boca Raton
FL
NABC Master
Leslaw Skrzypek
Lutz
FL
NABC Master
Lawrence Swaim
Boynton Beach
FL
NABC Master
Donna Taylor
South Chatham
MA
NABC Master
Myron White
Highland Beach
FL
NABC Master
Maurice Wright
St Augustine
FL
NABC Master
Pamela Wright
St Augustine
FL
NABC Master
Hannah Chartor
Miami
FL
Life Master
Bernard Cope
W Hartford
CT
Life Master
Helene Feingold
Aventura
FL
Life Master
Jack Grumet
Boca Raton
FL
Life Master
Abby Hellring
Coral Gables
FL
Life Master
Joesph Katri
Coral Gables
FL
Life Master
Judite Katri
Coral Gables
FL
Life Master
Janet Lieberman
Aventura
FL
Life Master
Robert Munsell
Clearwater
FL
Life Master
Elisha Najjar
Boca Raton
FL
Life Master
Susan Posner
Boca Raton
FL
Life Master
Carl Samuelson Jr
Sun City Ctr
FL
Life Master
Joyce Searcy
Wesley Chapel
FL
Life Master
Jackie Spezza
Singer Island
FL
Life Master
Frances Tomlinson
Belleair
FL
Life Master
Jay Whipple III
Boca Grande
FL
Life Master
Janet Wilk
Wellington
FL
Life Master
Shelby Chapdelaine
Ponce Inlet
FL
Bronze Life Master
Hannah Chartor
Miami
FL
Bronze Life Master
Jack Grumet
Boca Raton
FL
Bronze Life Master
Herbert Kaplan
West Palm Bch
FL
Bronze Life Master
Judite Katri
Coral Gables
FL
Bronze Life Master
Janet Lieberman
Aventura
FL
Bronze Life Master
Eugene Morawski
Bonita Springs
FL
Bronze Life Master
Elisha Najjar
Boca Raton
FL
Bronze Life Master
Patricia Poitinger
The Villages
FL
Bronze Life Master
Becky Roberts
Ft Myers
FL
Bronze Life Master
Stephen Schmetz
Boca Raton
FL
Bronze Life Master
Sue Semple
Venice
FL
Bronze Life Master
Jane Sharenow
Delray Beach
FL
Bronze Life Master
Frances Tomlinson
Belleair
FL
Bronze Life Master
Betty Bayard
Daytona Beach
FL
Silver Life Master
Lori Blackwell
Boca Raton
FL
Silver Life Master
Roberta Buntic
Naples
FL
Silver Life Master
Rosemary Fariel
Boca Raton
FL
Silver Life Master
George Flack Jr
Deland
FL
Silver Life Master
Sid Kreppel
West Palm Bch
FL
Silver Life Master
Allyn Lucas
Winter Haven
FL
Silver Life Master
Sylvia Mendez Capote
Miami
FL
Silver Life Master
Carol Pollock
Delray Beach
FL
Silver Life Master
Martha Sumpter
St Petersburg
FL
Silver Life Master
Pat Peterson
Hernando
FL
Gold Life Master
Lavaughn Wiltgen
Daytona Beach
FL
Gold Life Master
Lewis Finkel
Jupiter
FL
Emerald Life Master
Return to Unit 128 Home page